Klub Ośmiu

Kluby Ośmiu to wspólne miejsce ludzi o dobrych sercach, mądrych pomysłach i pragnieniu niesienia pomocy. Laureaci, uczestnicy i sympatycy Konkursu Ośmiu Wspaniałych tworzą Kluby w rodzinnych miastach. Kapitałem jest entuzjazm w niesieniu pomocy bliźnim i chęć poprawienia wizerunku otaczającej rzeczywistości.

Kluby Ośmiu - Młodzieżowego Wolontariatu działają w ramach Fundacji.

Członkami Klubów są:     dziewczęta i chłopcy w wieku 13-25 lat; laureaci i sympatycy Konkursu "Ośmiu Wspaniałych"; wszyscy, którzy są uczynni, życzliwi i bezinteresowni.

Klubowiczne na codzień pracują na rzecz: osób niepełnosprawnych; osób chorych; osób starszych m.in. odwiedziny indywidualne oraz domach pomocy społecznej; tówieśników i dzieci
m.in.: zbiórki darów, pomoc w lekcjach, organizacja czasu wolnego.

Jeżeli zauważysz, że ktoś potrzebuje pomocy w twoim otoczeniu, szkole - zgłoś się do nas!


Słodkie Walentynki w ZSTE w Myślenicach dla Marysi Miąsko !!!

W dniu 14 lutego 2020R. w Naszej szkole odbył się kiermasz ciast i ciasteczek, które upiekli Nasi uczniowie - wolontariusze szkolnego "Klubu 8", uczniowie z samorządu szkolnego oraz uczniowie klasy 2M i 3M - technikum budowlanego, ale także i nauczyciele.

Kwota jaką udało się zebrać dla Marysi to:
1 337,52 zł.
Pieniążki trafiły na jej konto.

Dziękuję z całego serca uczniom i uczennicom oraz nauczycielom Naszej szkoły za zaangażowanie i wielkie SERCE
Ogromne podziękowania dla dyrekcji oraz organizatorów!!!

PAMIĘTAJMY DOBRO WRACA!!!

Zobacz zdjęcia

Zobacz więcej...

Wolontariusze i orkiestra REJ BAND z wizytą u chorych

W poniedziałek 16.12.2019r. wolontariusze i orkiestra ZSTE im. M. Reja odwiedziła kolejny raz chorych na oddziale opiekuńczym w Myślenicach. Spotkanie to było pełne życzliwości i radości. Wspólny śpiew kolęd, słodki poczęstunek, rozmowy a przede wszystkim życzenia świąteczne – wszystko to sprawiło, że na nie jednej twarzy zagościł uśmiech. „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”. O tym mogli przekonać się wszyscy, którzy pragnęli zagrać, zaśpiewać i spędzić ten czas właśnie tutaj. Dziękuję!

Marcjanna Fijał

Zobacz więcej...

Wolontariusze w Warszawie

Wolontariusze Szkolnego Klubu „8” przy ZSTE zostali zaproszeni do Warszawy na konferencję pt:”Wolontariat a pomoc braciom mniejszym, czyli jak pomagać zwierzętom”, która odbyła się 6-7 grudnia 2019 roku.

Zobacz więcej...

Andrzejki u naszych przyjaciół

Dnia 27.11.2019 roku na zaproszenie dzieci i nauczycieli z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Myślenicach opiekunowie: Marcjanna Fijał i Maria Szuba-Holewa wraz z wolontariuszami Szkolnego Klubu „8” przy ZSTE im. M. Reja uczestniczyli w zabawie andrzejkowej.

Zobacz więcej...

Zbiórka nakrętek 2020

Szkolny Klub „8” przy ZSTE organizuje akcję

„Nakrętki dla Ewki”.

Celem akcji jest zebranie jak największej ilości nakrętek, które mają jej pomóc w rehabilitacji.
Nakrętki będzie można przynosić i zostawiać je w pudełkach umieszczonych na korytarzach i świetlicy szkolnej. Akcja trwa do 15.06.2020 roku.

Dziękujemy za włączenie się w akcję!

Zobacz więcej...

Wolontariusze w naszej szkole


Dnia 30 września 2019 roku wolontariusze Szkolnego Klubu „8” uczestniczyli w wycieczce integracyjnej. Miło i wspólnie spędzony czas, pokazał, że grupa kolejnych, pełnych pomysłów i chęci do pracy nowych wolontariuszy, pragnie do nas dołączyć i szerzyć hasło: „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”. Super, że jesteście!

Marcjanna Fijał

Zobacz więcej...

Zbiórka nakrętek!!!

Szkolny Klub „8” przy ZSTE organizuje akcję

„Nakrętki dla Ewki”.

Celem akcji jest zebranie jak największej ilości nakrętek, które mają jej pomóc w rehabilitacji.
Nakrętki będzie można przynosić i zostawiać je w pudełkach umieszczonych na korytarzach i świetlicy szkolnej. Akcja trwa do 14.06.2019 roku.

Dziękujemy za włączenie się w akcję!

Zobacz więcej...

Akcja wolontariatu „Pączek”

Dnia 28 lutego 2019 roku wolontariusze Szkolnego Klubu „8” zorganizowali akcję „Pączek”, którego celem była pomoc w rehabilitacji Alicji. Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję z góry dziękuję!!!

Marcjanna Fijał

Zobacz więcej...

Bal Karnawałowy 2019

Dnia 13.02.2019 roku na zaproszenie naszych przyjaciół z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, wolontariusze Szkolnego Klubu „8”wraz z opiekunem Marcjanną Fijał mieli okazję uczestniczyć we wspaniałym balu karnawałowym. Atmosfera  wspaniała, a muzyka i tańce to świetna zabawa prowadzona przez DJ Napoleona, czyli Marka Żabczaka. Długo będziemy wspominać te wspaniałe chwile razem. Do zobaczenia!

Marcjanna Fijał

Zobacz więcej...