Klub Ośmiu

Czytamy dzieciom

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu jest codzienne, głośne czytanie. Biblioteka Szkolna przy ZSTE im. M. Reja w Myślenicach wraz z wolontariuszami Szkolnego Klubu „8” rozpoczęła taką akcję pt.: „Czytamy Dzieciom”.

Trwać będzie ona cały rok szkolny. Raz w miesiącu wolontariusze będą czytać dzieciom bajki –  znane, pouczające i te, które są już zapomniane. W akcji czytania wezmą udział myślenickie Przedszkola  nr.4 i nr.6.

W listopadzie wolontariusze: Izabela Cichoń, Ewelina Drożdż, Anna Mikołajczyk, Aneta Pęcek, Jakub Swachta oraz Sebastian Paś rozpoczęli czytanie bajek dzieciom. Z wielką uwagą śledziły one przygody Pinokia, Kubusia Puchatka czy Kota w Butach. Były zainteresowane kolejnymi przygodami bohaterów i odpowiadały na pytania dotyczące treści bajki. Spotkanie przebiegło w miłej i ciepłej atmosferze. Do zobaczenia wkrótce!

Marcjanna Fijał

[Zobacz zdjęcia]