Klub Ośmiu

Wolontariusze w Warszawie

Dnia 17.11.2017 roku rozpoczęła się w Warszawie Ogólnopolska Konferencja pt: „Godność człowieka, a niepełnosprawność”, która trwała do 19.11.2017 roku.

Wolontariusze: Marta Filipiec, Klaudia Maciuszek, Anna Pieron i Edyta Pęcek wraz z opiekunem Marcjanną Fijał uczestniczyli w warsztatach i spotkaniach tejże konferencji.  Mieliśmy okazje spotkać się z Panią Joanną Fabisiak, która jest pomysłodawczynią i twórczynią Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Wolontariusze mieli okazje uczestniczyć w warsztatach pełnych zabaw i inspiracji w każdej grupie wiekowej, a szczególnie z dziećmi niepełnosprawnymi, prowadzonej przez Wojciecha Szewczyka – trenera animacji oraz w zajęciach na temat „Godność człowieka, a osoba niepełnosprawna w przestrzeni publicznej” prowadzonej przez Panią Martynę Drabik-Dziedziczak. Wspólnie mieliśmy okazje uczestniczyć w prelekcji filmu połączonej z panelem dyskusyjnym na temat autorytetu w życiu młodego człowieka. W trakcie tych warsztatów poznaliśmy wielu wspaniałych wolontariuszy i ich działalność. Wspólne spotkanie zakończyliśmy Mszą Świętą. Czas szybko minął, a my będziemy  wspominać przeżyte chwile razem.

Marcjanna Fijał

ZOBACZ ZDJĘCIA