Szkolenia i kursy podnoszące kwalifikacje

Zakończenie III edycji programu „Sposoby wykonania prac termoizolacyjnych w oparciu o system ETICS”

Dnia 07.06.2017r. w sali audiowizualnej Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół Techniczno- Ekonomicznych w Myślenicach, odbyło się uroczyste zakończenie projektu „ Sposoby wykonania prac termoizolacyjnych w oparciu o system ETICS”.

 Z ramienia organizatorów obecni byli :
- Austrotherm reprezentował pan Łukasz Oborzelski
- Ceresit  reprezentował pan Paweł Duda
- Drew-Farb reprezentował pan Paweł Białoń
- Raba reprezentował pan Antoni Dyczkowski
- Stowarzyszenie Oświatowe „REJ” reprezentował pan Starzec Waldemar
- ZSTE reprezentował dyr. Marek Łatas.

 Uczestnicy którzy brali udział w szkoleniach branżowych oraz projekcie który dotyczył termoizolacji budynków, to uczniowie klasy II Technikum Budowlanego. Podczas spotkania wszyscy otrzymali certyfikaty potwierdzające uczestnictwo, jak również nabytą wiedzę podczas szkolenia. Najlepsi uczniowie również otrzymali nagrody rzeczowe .

III edycja programu „Sposoby wykonania prac termoizolacyjnych w oparciu o system ETICS” , odbywa się w pracowniach Warsztatów szkolnych ZSTE w Myślenicach.
Młodzież w wolnym czasie, podczas zajęć pozalekcyjnych nabywa umiejętności w zakresie prawidłowego doboru materiałów oraz wykonania prac związanych z termoizolacją budynków. Jednym z elementów wyżej wymienionego procesu nauczania było przeprowadzone dnia 10.05.2017 przez Panią Joannę Kleszcz pracownika działu projektów lokalnej firmy Raba,  szkolenia teoretycznego z zakresu ciągle zmieniających się norm budowlanych, dostosowania się do bardzo wysokich wymagań w procesie produkcji elementów budowlanych. Firma Raba to producent elementów filigranów, niezbędnych do szybkiego wznoszenia budynków, jak również wykonania prętów zbrojeniowych o różnych kształtach oraz łączników termoizolacyjnych stosowanych w nowoczesnych budownictwie. Przedstawiono wszystkie materiały stosowane w produkcji, zalety stosowania łączników IZORABA, strefy wpływów zmian temperatur, dopuszczalne wysięgi balkonów oraz nowości wprowadzone do produkcji tj. pręty na przebicie.