Wycieczki zawodoznawcze

Uczniowie ZSTE na Targach Kompozytowych EXPO 2016

Kompozyty to materiały złożone przynajmniej z dwóch faz o różnych właściwościach, z których jedna stanowi spoiwo dla zatopionych w niej elementów wzmacniających.

Do ich produkcji używa się często polimerów (matryca) oraz włókien syntetycznych lub naturalnych (wzmocnienie). Gotowe kompozyty odznaczają się unikalnymi właściwościami względem półproduktów, przede wszystkim dużą wytrzymałością mechaniczną. Kompozyty używane są między innymi do produkcji środków transportu, turbin wiatrowych czy konstrukcji budowlanych i mechanicznych. W dniu 6.10 młodzież Technikum Mechanicznego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej ZSTE zwiedzili stoiska na Targach Kompozytowych EXPO 2016 oraz uczestniczyli w wykładach i pokazach.       

Anna Mnichowska

[Zobacz zdjęcia]