Wycieczki zawodoznawcze

KOMPOZYT – EXPO KRAKÓW 2017

W dniu 12.10.2017r. klasy 2N i 4NP Technikum Mechanicznego odbyły wycieczkę zawodoznawczą na targi KOMPOZYT – EXPO w Krakowie.

Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO to jedno z najważniejszych wydarzeń branży kompozytów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Wystawcy prezentują usługi oraz maszyny w cyklu produkcyjnym na swoich stoiskach oraz w strefie prezentacji technicznych. W tym miejscu docierają do specjalistów, wzmacniając swoją konkurencyjność na rynku.

Wśród wystawców obecni byli między innymi: 3M POLAND Sp.zo.o Polska, Akademia Górniczo – Hutnicza, Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, BERLAC AG Szwajcaria, CHOMARAT Francja, EASTERN INDUSTRIAL COMPANY (EICO) Arabia Saudyjska, HACOTECH GmbH Niemcy, RJ MARSHALL USA, ZHERMACK SILICONES Włochy, ZAKŁAD PRODUKCJI GUMOWEJ HOKO K. HODOR R. KARBOWNICZEK Sp. j. Polska.

Celem naszej wycieczki było zapoznanie się z nowoczesnymi materiałami kompozytowymi i polimerowymi, a także narzędziami kompozytowymi, narzędziami i metodami stosowanymi w obróbce tychże materiałów oraz metodami regenerowania i uzupełniania ubytków materiałowych.

W  programie  wycieczki było : zwiedzanie stoisk wystawców, uczestnictwo w prezentacjach oraz indywidualne rozmowy z wystawcami w ramach własnego zainteresowania i własnych preferencji.  Mieliśmy okazję zapoznać się ze specyfiką łączenia materiałów kompozytowych a przede wszystkim metodami ich obróbki i specyfiką narzędzi stosowanych do ich obróbki.

Uczniowie oceniają wyjazd bardzo pozytywnie, gdyż dzięki pobytowi na KOMPOZYT – EXPO mogli skonfrontować wiedzę teoretyczną dotyczącą materiałów kompozytowych, narzędzi i obrabiarek przeznaczonych do ich obróbki z wiedzą praktyczną. Przekonali się także, iż nowoczesne technologie to przyszłość a inwestowanie w wiedzę na ich temat jest opłacalne w pracy Technika mechanika.

[Zobacz zdjęcia]

Opiekunowie wyjazdu:
D. Zaworska – Bicz, I. Gancarczyk, R. Rospond, J. Górecki