Wycieczki zawodoznawcze

Targi EUROTOOL – EXPO w Krakowie

W dniu 30.11.2017r. klasy 3N i 4NP Technikum Mechanicznego odbyły wycieczkę programowa na targi EUROTOOL – EXPO w Krakowie.

W branży obróbczej Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL są targami, których nie można pominąć z uwagi na prestiż oraz Międzynarodowy skład Wystawców, w tym reprezentację najlepszych polskich (między innymi: 3D PHOENIX, PABIANICKA FABRYKA NARZĘDZI PAFANA S.A,  TOOLMAR TECHNIKA SPIEKANIA) i światowych marek (wśród nich: WENZEL GROUP GmbH & Co.KG, SODICK CORPORATION Ltd, ARTEC GROUP)  a także obecność zagranicznych misji gospodarczych.

Prezentowane są tu najnowsze technologie i urządzenia do obróbki skrawaniem, automatyzacji i robotyzacji przemysłu, przyrządy i urządzenia kontrolno – pomiarowe a także nowoczesne technologie CAx.
Na Targach EUROTOOL – można dotknąć innowacji, zobaczyć jak pracują, sprawdzić je w akcji.

Celem naszej wycieczki było zapoznanie się z tymi technologiami  i szeroką gamą rozwiązań nowatorskich stosowanych w procesach obróbczych.

W  programie  wycieczki było : zwiedzanie stoisk wystawców, uczestnictwo w prezentacjach oraz indywidualne rozmowy z wystawcami w ramach własnego zainteresowania i własnych preferencji.  Mieliśmy okazję zapoznać się ze specyfikacją wystawianych urządzeń i maszyn, a przede wszystkim z metodami obróbki, mocowań, pomiarów i specyfiką narzędzi stosowanych do obróbki.
Opiekunowie wyjazdu:

D. Zaworska – Bicz, R. Rospond, T. Fijał, J. Bałucki

ZOBACZ ZDJĘCIA