Wycieczki zawodoznawcze

Targi KOMPOZYT – EXPO 2018

W dniu 17.10.2018r. klasy 3N i 4N Technikum Mechanicznego odbyły wycieczkę programową na targi KOMPOZYT – EXPO w Krakowie.

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych – KOMPOZYT  EXPO zbiegły się w czasie z Międzynarodowymi Targami Elementów Złącznych i Technik Łączenia – FASTENERPOLAND.
Mięliśmy zatem okazję zapoznać się nie tylko z nowinkami materiałowymi w dziedzinie materiałów kompozytowych, ale dodatkowo  zasięgnąć informacji u wystawców krajowych jak i zagranicznych na temat łączenia różnych elementów łącznych.
Branża materiałów kompozytowych jest jedną z najszybciej rozwijających się. Zmiany, które zachodzą na rynku w tej dziedzinie, są tak ogromne że z roku na rok oferta wystawców na Targach Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO jest coraz bogatsza.
Mogliśmy poznać między innymi najnowsze włókna, żywice, żelkoty, kleje, wypełniacze, produkty kompozytowe, maszyny i narzędzia stosowane do produkcji i obróbki materiałów oraz szeroką gamę usług dedykowanych tej branży a szczególnie obróbka CNC kompozytów.
Nowością na Targach była specjalna Strefa LAB-CONTROL, w której były zaprezentowane akcesoria laboratoryjne, aparatura analityczna, oprogramowanie, sprzęt optyczny i kontrolno-pomiarowy.

W  programie  wycieczki było : zwiedzanie stoisk wystawców, uczestnictwo w prezentacjach oraz indywidualne rozmowy z wystawcami w ramach własnego zainteresowania i własnych preferencji.  Mieliśmy okazję zapoznać się ze specyfikacją wystawianych materiałów elementów łącznych, a przede wszystkim z metodami obróbki materiałów i specyfiką zastosowania i praktycznego wykorzystania elementów mocujących ( łączników).

Opiekunowie wyjazdu:
D. Zaworska – Bicz, R. Rospond, T. Fijał, I. Rusin

ZOBACZ ZDIĘCIA