Konkursy i turnieje

VII Konkurs Poetycki im. Elżbiety Guśpiel

Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu. Partnerem Przedsięwzięcia jest Myślenicka Grupa Poetycka „TILIA”. Patroni medialni: Gazeta Myślenicka, portal miasto-info.pl,  miesięcznik Sedno, Myślenice iTV Telewizja Powiatowa.

Celem Konkursu jest:
•    podkreślenie roli i rangi twórczości poetyckiej w literaturze i życiu, odkrywanie nowych talentów, stwarzanie możliwości publicznych prezentacji tekstów,
•    wyłonienie osób uzdolnionych poetycko,
•    rozwijanie wrażliwości i zdolności literackich,
•    promocja ich twórczości oraz upamiętnienie twórczości poetki Elżbiety Guśpiel.

Regulamin VII-go Konkursu Poetyckiego im. Elżbiety Guśpiel - warunki uczestnictwa w Konkursie:
•    warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest nadesłanie na adres organizatora trzech prac (dotąd nie publikowanych ) w trzech egzemplarzach. Każdy utwór należy podpisać godłem. Prosimy o wpisanie kategorii wiekowej obok godła. Tym samym godłem należy opatrzyć kopertę zwierającą rozwiązanie godła - imię , nazwisko, adres, wiek, telefon, e-mail, krótki życiorys,
•    należy zamieścić podpisaną klauzulę o ochronie danych osobowych:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji Konkursu, (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).
•    UWAGA! - koniecznie każdy wiersz w trzech egzemplarzach prosimy przesłać na adres:Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu, 32-432 Pcim 563
•    Koniecznie z dopiskiem „ KONKURS POETYCKI  im. Elżbiety Guśpiel”
•    Konkurs skierowany jest do wszystkich twórców, sympatyków poezji bez względu na wiek.
•    Konkurs będzie oceniany w trzech kategoriach wiekowych:
- dzieci: do 13 roku życia
- młodzież: od 14 do 18 roku życia
- dorośli: od 18 roku życia
•    zgłoszenia prosimy przesyłać do 31 października 2017r.
Wiersze oceniać będzie profesjonalne jury. O wynikach konkursu Laureaci zostaną poinformowani telefonicznie. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz zostaną zaproszeni na „Wieczór Poetycki” na którym będą mieć możliwość zaprezentowania swoich wierszy. Wszystkie aktualne informacje, a w przyszłości także najlepsze teksty poetyckie, zostaną opublikowane na stronie www.kliszczacy.pl

Organizator : przewiduje nagrody rzeczowe, nie zwraca nadesłanych prac., zastrzega sobie prawo druków utworów nagrodzonych bez honorarium autorskiego.

Dodatkowe informacje: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu, tel. 12 274 80 39

Zobacz więcej...

XXV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

W dniu 13 maja 2017 odbył się Etap Strefowy XXV Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Myślenicach. Nasz Zespół zdobył IV miejsce, a reprezentowali go uczniowie: Aleksandra Bała, Konrad Polewka, Szymon Szymski i Marcin Kasina. Gratulacje i podziękowania za poświęcony czas i wysiłek.

Opiekun: mgr Tomasz Fijał

Zobacz więcej...

Biała Droga Orła i Kondora

24 kwietnia 2017 roku, odbył się powiatowy konkurs artystyczno – edukacyjny „Śladami Laureatów pokojowej Nagrody Nobla”. Tegoroczna edycja nosiła tytuł: „Biała Droga Orła i Kondora”. Konkurs popularyzował treści związane z pokojem na świecie, oraz osoby, które w znaczący sposób przyczyniają się do jego tworzenia.  Główny temat prac dotyczył praw ludów tubylczych obu Ameryk.
Wśród najlepszych znalazła się uczennica naszej szkoły Jadwiga Róg z klasy 3NP, która zajęła II miejsce.
Opiekun: mgr Anna Januszkiewicz

Zobacz więcej...

Konkurs ortograficzny ZSTE rostrzygnięty

Dnia  7 kwietnia 2017r. odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny przeprowadzony przez  Marzenę Malinowską i Annę Kęsek. Uczniowie  zmierzyli się z tekstem dotyczącym zasad ortografii polskiej. Laureatami zostali:

Zobacz więcej...

Maksym Pulianovych najlepszy z matematyki

W sobotę 25 marca 2017 r. odbyły się XV Powiatowe Zawody Matematyczne.
Uczestniczyło w nich około 150 uczniów ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu myślenickiego. Miło nam poinformować, iż w gronie laureatów tychże zawodów są również uczniowie naszej szkoły:

Zobacz więcej...

KONKURS MIKOŁAJA REJA

KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI PATRONA SZKOŁY

MIKOŁAJA  REJA

30.03.2017 (GODZ. 8.50, SALA 22)

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ORAZ BIBLIOGRAFIA  DO ODEBRANIA PRZY ZAPISIE U P. TERESY MITAN – SZYMAŃSKIEJ

Zobacz więcej...

Powiatowe Zawody w Narciarstwie Alpejskim

18.01.2017r. odbyły się w Rabce Powiatowe Zawody w Narciarstwie Alpejskim. Rywalizowali ze sobą uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Myślenicach , Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach, z Zespołu Szkół w Sułkowicach oraz ZSTE  w  Myślenicach. Naszą szkołę reprezentowało 14 uczniów , 6 zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego w Kluszkowcach.

Zobacz więcej...