Szkolenia i kursy podnoszące kwalifikacje

Zasady montażu okien dachowych Fakro

W maju pod patronatem firmy Fakro z Nowego Sącza grupa uczniów Technikum Budowlanego poznawała zasady montażu okien dachowych. Fakro to lider stolarki dachowej, schodów strychowych, nowoczesnej stolarki pionowej. Wszystkie te elementy mogą być wyposażone w układy elektryczne i elektroniczne stosowane w tzw. inteligentnych domach. Uczniowie ZSTE dwa miesiące temu odwiedzili zakład produkcyjny Fakro zapoznając się z całym procesem produkcji , a w tym miesiącu mogli zapoznać się z poszczególnymi etapami montażu okna uchylno-obrotowego typu FPP-V U3 preSelect.  Szkolenie prowadził nauczyciel praktycznej nauki zawodu Starzec Waldemar.

Zobacz więcej...

Dzień Otwarty CNC

29 września 2016 w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach odbył się Dzień Otwarty CNC współorganizowany przez firmę Abplanalp Sp. z o.o. Zamysłem w/w . wydarzenia było przedstawienie przedsiębiorcom , sposobów wykorzystania nowoczesnych technik obróbki mechanicznej obejmującej: obrabiarki CNC, narzędzia, oraz chłodziwa obróbkowe, które w swojej ofercie posiada firma Abplanalp Sp. z o.o.

Zobacz więcej...

Szkolenie Tools 26.02.2016

W dniu 26.02.2016 z inicjatywy Stowarzyszenia Oświatowego REJ w ZSTE w Myślenicach, odbyło się szkolenie na temat „Nowoczesnych Technik Obróbki Skrawaniem”. Prowadzącym szkolenie był Dyrektor Techniczny Fabryki „Narzędzia Skrawające TOOLS Sp. z o.o.” z siedzibą w Siechnicach – Rafał Wujczak.

Zobacz więcej...

Iniekcje w budownictwie. Posadzki przemysłowe - wymagania, systemy ochronne

W ramach współpracy z  Polskim  Związkiem Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział Małopolski w Krakowie oraz Małopolską Okręgową Izbą Inżynierów i Techników Budownictwa w Krakowie w dniu 18.02.2016 roku po południu odbyło się kolejne szkolenie dla uczniów naszej szkoły z zakresu nowoczesnych technologii w budownictwie pt. „Iniekcje w budownictwie. Posadzki przemysłowe - wymagania, systemy ochronne.”

Zobacz więcej...

Szkolenie Austrotherm 26.10.2015

Dnia 26.10.2015 na terenie Warsztatów Szkolnych ZSTE w Myślenicach, zostało przeprowadzone szkolenie mające charakter uzupełnienia programu szkoleniowego „ Sposoby wykonania prac termoizolacyjnych w oparciu o system ETICS.”, którego współorganizatorem była firma AUSTROTHERM .

Zobacz więcej...