Szkolne Koło Strzeleckie i Mundurowe

Brązowy „pojedynek”

17 czerwca br. na obiektach Ligi Obrony Kraju w Bochni-Pogwizdowie odbyły się Wojewódzkie Zawody w Krosie Strzeleckim dla Młodzieży. Konkurencja obejmowała bieg przełajowy, rzut granatem ćwiczebnym na odległość  i strzelanie do tarcz biathlonowych z broni kulowej bocznego zapłonu (kbks) oraz „pojedynek strzelecki”(strzelanie do opadających krążków drużyny przeciwnej). W zawodach brało udział 12 trzyosobowych zespołów reprezentujących Organizacje Powiatowe Ligi Obrony Kraju z województwa małopolskiego.

Strzelcy Związku Strzeleckiego „Strzelec” OSW IV pluton JS 2039 będącego Kołem Mundurowym Zespołu Szkół Techniczno – Ekonomicznych im. Mikołaja Reja  reprezentujący  Organizację Powiatową LOK Myślenice zajęli  III miejsce w pojedynku strzeleckim zdobywając puchar Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie. Drużynę tworzyli: Mikołaj Wielgus, Aleksander Ożóg, Konrad Hanusiak i Jakub Proszkowiec.
Chłopców do zawodów przygotował Andrzej Kruczek (prezes ZP LOK Myślenice).

Andrzej Kruczek