Wycieczki

Spacer po Budapeszcie

Dnia 28 października uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do jednej z największych metropolii Europy Środkowej – Budapesztu. Mimo jesiennej aury udało się nam poznać i podziwiać  największe zabytki i atrakcje turystyczne, leżącego po lewej  stronie Dunaju, Pesztu oraz usytuowanej  na wzgórzach, Budy.

Zobaczyliśmy oraz poznaliśmy historię następujących miejsc: Placu Bohaterów z okazałymi budynkami Muzeum Sztuk Pięknych oraz Pałacu Sztuki, Parku Miejskiego Varosliget, w którym mieszczą się m.in. baseny termalne z wodą o temperaturze ok 76°C, bazylikę św. Stefana z imponującą 96 metrową kopułą, okazałego budynku  Parlamentu, jednego  z najbardziej znanych  i ważniejszych kościołów:  św. Macieja, wokół którego wznosi się Baszta Rybacka. Widzieliśmy również  imponujący Zamek Królewski, a z tarasów widokowych podziwialiśmy Dunaj z okazałym mostem łańcuchowym. W oddali dostrzegliśmy wyspę Św. Małgorzaty.  Nasz spacer zakończyliśmy  na Górze Gellerta,  miejscu widokowym z Pomnikiem Wolności i cytadelą.

Małgorzata Czop, Tomasz Fijał

ZOBACZ ZDJĘCIA