Wycieczki

Wycieczka do muzeum św. Jana Pawła II w Wadowicach

Dnia 19 października 2017 r odbyła się jednodniowa szkolna wycieczka do muzeum św. Jana Pawła II w Wadowicach.

Pojechali na nią uczniowie klas pierwszych z Zespołu Szkół Techniczno- Ekonomicznych w Myślenicach. W wyjeździe wzięło udział 21 uczniów i 2 opiekunów- ks. Mirosław Smyrak i pani Marcjanna Fijał. Wycieczka rozpoczęła się o godz. 8.00. i po godzinie jazdy dotarliśmy na miejsce.  Przed wejściem do muzeum zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy pomniku św. Jana Pawła II, a później zaczęliśmy zwiedzać muzeum. Naszą przewodniczką była bardzo sympatyczna siostra Anna. Dom Świętego Jana Pawła II zrobiony jest w formie interaktywnej i przedstawione są tam najważniejsze wydarzenia z Jego życia - od narodzin aż do śmierci. Można było zobaczyć tam zabawki z dzieciństwa Papieża, jego szaty i zegar, który wskazywał ostatnią godzinę Jego życia.  Po zwiedzaniu muzeum udaliśmy się do Bazyliki Mniejszej Ofiarowania NMP z XIII wieku, w której wspólnie modliliśmy się za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. W tejże Bazylice każdego dnia służył do Mszy Świętej Karol Wojtyła. Następnie wybraliśmy się do cukierni  na „papieskie kremówki”, do której chodził właśnie Papież. Później udaliśmy się na spacer po Wadowicach, i pełni wrażeń wróciliśmy do autobusu, a następnie do szkoły.

Wycieczkę uważamy za bardzo udaną. Miło spędziliśmy czas w fenomenalnym gronie. Poznaliśmy wiele ciekawostek z życia naszego rodaka i pogłębiliśmy naszą wiedzę. Już nie możemy doczekać się kolejnej wycieczki.

Magda i Patrycja

ZOBACZ ZDJĘCIA