Wycieczki

Jarmark Wiedeński 2017

W dniu 9 grudnia 2017 r. uczniowie Zespołu uczestniczyli w wycieczce do Wiednia, organizowanej przez nauczycieli geografii w ramach Koła Turystycznego.


Zaczęliśmy turystyczną podróż od wzgórza Kahlenberg skąd roztacza się widok na panoramę Wiednia. Można było tam również zwiedzić Kościół św. Józefa – Polskie Sanktuarium Narodowe oraz zobaczyć cokół, na którym stanie pomnik Jana III Sobieskiego ku pamięci Odsieczy Wiedeńskiej.

Przewodniczka zapoznała nas z historią miasta i opowiedziała o najważniejszych obiektach architektonicznych stolicy Austrii. Trzy godzinny spacer po mieście pozwolił poczuć atmosferę przedświąteczną pomimo przenikliwego zimnego wiatru. Na placu pod Ratuszem uczestniczyliśmy w największym Wiedeńskim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Obok atrakcji kulinarnych i regionalnych można było zobaczyć wyjątkowe lodowisko zlokalizowane na alejkach przy placu obok Ratusza oraz towarzyszące inne atrakcje dla dzieci i starszych. Zapraszamy na kolejne wyjazdy.

opiekun grupy: Tomasz Fijał

ZOBACZ ZDJĘCIA