Wycieczki

Wycieczka uczniów klas pierwszych technikum do Ojcowskiego Parku Narodowego

W dniu 14 czerwca 2018 roku reprezentacje poszczególnych klas pierwszych technikum pod opieką mgr Agaty Grocholskiej – Malisz oraz mgr  Iwony Frankiewicz wzięły udział w wycieczce przedmiotowej z biologii do Ojcowskiego Parku Narodowego w celu poszerzenia wiedzy z zakresu ochrony przyrody w Polsce.

Poranny deszczyk przywitał nas na zbiórce pod budynkiem szkoły o godz. 7:30. Mimo  wczesnej pory humory wszystkim dopisywały. Na szczęście po przyjeździe na teren Ojcowskiego Parku Narodowego po pochmurnej pogodzie pozostały tylko wspomnienia. W trakcie wędrówki szlakami OPN towarzyszył nam przewodnik. Mieliśmy okazję poznać historię powstania najmniejszego parku narodowego w Polsce oraz ciekawostki z nim związane. Podziwialiśmy przepiękny krajobraz okolicy z wzniesienia – Jonaszówka, zwiedziliśmy Jaskinię Łokietka, robiliśmy zdjęcia w wydrążonej w skałach Bramie Krakowskiej. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie ekspozycji muzealnej OPN i udział w emisji filmu przyrodniczego 3D pod tytułem „Dolina Prądnika”. Około godz. 16:00 wróciliśmy do Myślenic.

Mamy nadzieję, że udział w wycieczce zachęci uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu podczas wakacji oraz poznawania przepięknych okolic naszej małej  Ojczyzny - Małopolski.

Życzymy  całej społeczności szkolnej :

UDANYCH, BEZPIECZNYCH WAKACJI !!!
DO ZOBACZENIA 1 WRZEŚNIA!!!

IMG 0283

IMG 0286

IMG 0288

IMG 0289

IMG 0295