Wydarzenia

VII Konferencja dyrektorów szkół budowlanych

29. 03.2017 r. na zaproszenie firmy FAKRO w VII konferencji dyrektorów szkół budowlanych  w Muszynie obecna była delegacja z ZSTE w Myślenicach składająca się z Dyrektora szkoły Pana Marka Łatasa oraz Prezesa Stowarzyszenia Rej Pana Waldemara Starca uczącego w ZSTE praktycznej nauki zawodu.

Tegoroczna konferencja dała możliwość ponownego spotkania się grupie ok. 50 dyrektorów szkół budowlanych zrzeszonych w Polskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej Budownictwa.

To wielki zaszczyt uczestniczyć w tak wyjątkowej i profesjonalnie przygotowanej przez FAKRO konferencji. W tym roku obradowaliśmy pod hasłem "Zmiany w systemie oświaty- zakres zmian w szkolnictwie zawodowym oraz doskonalenie warsztatu pracy dyrektora szkoły zawodowej". Wspólnie zastanawialiśmy się w jakim kierunku zmierza edukacja zawodowa i na jakie działania od strony PIP-HB, a także przedsiębiorców mogą liczyć szkoły zawodowe. Podczas konferencji mieliśmy okazję uczestniczyć w prezentacjach charyzmatycznych prelegentów - przedstawicieli firm m.in: Austroherm, Blachy-Pruszyński, Icopal Polska, IZODOM, Giacomini, King Klinger, Wienerberger. Niezwykłym wydarzeniem podczas konferencji było spotkanie z Panem Ryszardem Florkiem Prezesem Zarządu FAKRO, który nieustannie zaszczepia w nas wartość propagowania podstawowej wiedzy ekonomicznej wśród Polaków. Razem z szefową fundacji "Pomyśl o przyszłości" zastanawialiśmy się nad upowszechnianiem skuteczniejszej edukacji ekonomicznej wśród uczniów. Mieliśmy także okazję obejrzeć ciekawe i inspirujące filmy i materiały dydaktyczne, które z pewnością każdy z nas wykorzysta w szkole. FAKRO od wielu lat autentycznie i z wielką pasją wspomaga szkoły zawodowe także ZSTE, poprzez współpracę z panami Pawłem Kołbonem i Piotrem Michalikiem z Działu Szkoleń firmy Fakro.

[Zobacz zdjęcia]