Wydarzenia

Powiatowy konkurs pięknego czytania

W ubiegły wtorek, w naszej Szkole odbyła się trzecia edycja Powiatowego konkursu pięknego czytania, w którym wzięła udział młodzież gimnazjalna naszego regionu. Celem rywalizacji była przede wszystkim popularyzacja literatury pięknej wśród młodego pokolenia, ale także promocja Szkoły w powiecie myślenickim.

W konkursie rywalizowała młodzież z pięciu gimnazjów. Zadaniem uczestników konkursu było artystyczne czytanie dowolnego fragmentu utworu Stefana Żeromskiego. Poziom prezentacji był niezwykle wysoki, wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani i odznaczyli się  wyjątkową kulturą czytania dzieła literackiego. Z tego powodu wybór laureatów tej rywalizacji był niezwykle trudny. Komisja konkursowa w składzie: Pani Grażyna Krzystańska, Pani Teresa Mitan – Szymańska i Pani Katarzyna Kamyczura wyłoniła laureatów.

Pierwsze miejsce  i tytuł Mistrza pięknego czytania otrzymała Aleksandra Stalmach. Drugie i trzecie miejsce zajęły, kolejno: Karolina Kurek i Izabela Brytan.

[Zobacz zdjęcia]

Gratulujemy!!!