Wydarzenia

Maturzyści w Częstochowie

Dnia 5 i 12 marca uczniowie klas czwartych ZSTE im. Mikołaja Reja w Myślenicach wraz z wychowawcami, katechetami oraz z ks. Mirosławem Smyrakiem pielgrzymowali do Częstochowy.

Młodzież wraz z opiekunami w Kaplicy Cudownego Wizerunku Matki Bożej, uczestniczyła we Mszy Świętej, którą odprawiał Ks. M. Smyrak w intencji maturzystów - pomyślnego zdania matury, celu i sensu dalszego ich życia. Po spotkaniu z Matką Częstochowską zgromadziliśmy się na wałach Jasnej Góry, by uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, którą przygotowała młodzież wraz z katechetami. Kolejnym punktem naszej pielgrzymki było zwiedzanie muzeów Jasnej Góry. Pielgrzymka była bardzo owocnym przeżyciem.  Myślę, że wielu maturzystów, zwłaszcza tych, którzy byli po raz pierwszy, zapragnie jeszcze nie raz odwiedzić to cudowne i wyjątkowe miejsce.

Marcjanna Fijał

ZOBACZ ZDJĘCIA