Wydarzenia

Pielgrzymka Maturzystów do Częstochowy

Dnia 11 i 18 marca 2019 roku zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie klas maturalnych wyruszyli na Jasną Górę, by powierzać Matce Bożej wszystkie te sprawy, które dokonują się i będą dokonywać w nadchodzących miesiącach.

W modlitwie o dobre wyniki na maturze wspierali maturzystów nauczyciele i wychowawcy. Klasztor na Jasnej Górze wypełniony był młodych ludzi, którzy podczas uroczystej Mszy świętej sprawowanej przez ks. Marcina Filara modli się wspólnie i wsłuchiwali w Słowo Boże. Podczas kazania ks. Marcin wzywał do świadomego przeżywania swojej relacji z Bogiem w Kościele. Prosił, byśmy nie bali się odważnych, konkretnych decyzji, ponieważ tylko pójście śladem Chrystusa i ufne oddawanie Mu wszystkiego, co doświadczamy, zapewni nam szczęście. Wspólna konferencja, prowadzona przez ks. Marcina, koronka do Miłosierdzia Bożego w intencjach maturzystów oraz zwiedzanie muzeów Jasnej Góry to plan pielgrzymki, który zapisze się na trwałe w pamięci wielu z nich. Pielgrzymka za nami a teraz czas na wytrwałą pracę nad sobą.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia na egzaminach!

Zobacz zdjęcia