Wydarzenia

DZIEŃ BUDOWLAŃCA – X EDYCJA

Tradycją naszej szkoły stało się obchodzenie „Dnia budowlańca”. Z tej okazji w dniu 17.X.2019r. (czwartek) odbyły się zawody wiedzy i umiejętności budowlanej zorganizowane przez nauczycieli teoretycznej i praktycznej nauki zawodu.

Wzięli w nich udział uczniowie klas budowlanych. Uczestników powitali v-ce dyrektorzy Piotr Półka i Krzysztof Halek. Organizacja Szkolnego Dnia Budowlańca ma na celu upowszechnianie i propagowanie wiedzy i umiejętności budowlanych, uczenia bezpiecznej współpracy w grupie. Uczniowie uczestniczący w poszczególnych konkurencjach musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu budownictwa, przepisów bhp obowiązujących na budowie, umiejętnością pracy zespołowej, kreatywnością i sprawnością fizyczną – jednym słowem doskonale bawili się wykorzystując zdobytą wiedzę. Za udział w poszczególnych konkurencjach indywidualnych, zespołowych i klasowych otrzymywali nagrody rzeczowe oraz słodycze.

Podsumowując należy stwierdzić, że „ Dzień budowlańca” integruje młodzież, uczy zdrowej rywalizacji, jest dobrą zabawą i promuje zawód technika budownictwa. Cieszymy się, że w naszej szkole zagościł w kalendarzu imprez szkolnych.

Nauczyciele „budowlańcy”

ZDJĘCIA