W dniu 24 października uczniowie ZSTE, którzy w roku szkolnym 2022/2023 osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, 100% frekwencję oraz udzielali się społecznie i charytatywnie na rzecz szkoły oraz innych instytucji w nagrodę pojechali na wycieczkę w Gorce. Była to również młodzież z Klubu 8, REJ BANDU, Samorządu i Radiowęzła szkolnego.
Gorce przywitały nas ciepło i słonecznie, co umożliwiło podziwianie pięknych górskich widoków złotej polskiej jesieni.
Przeszliśmy trasą przyrodniczo-edukacyjną od poziomu runa leśnego, aż po koronę drzew. Poznaliśmy sekrety Karpackiej Puszczy, która otaczała nas podczas spaceru oraz dowiedzieliśmy się, jacy leśni lokatorzy mieszkają w Gorcach i jak żyje las.
Kolejnym celem na trasie wycieczki była Bazylika w Ludźmierzu, która zachwyciła piękną architekturą neogotycką i rokokowym ołtarzem z figurą Matki Bożej Ludźmierskiej – Gaździny Podhala. Eklektyczny Ludźmierz i młodopolskie Podhale oczarowało nas swoim jesiennym pięknem i urokiem.

Opiekunki: M.Malinowska, A.Grocholska – Malisz, Marcjanna Fijał

Zobacz galerię