Konkursy i turnieje

KONKURS BIOLOGICZNY W ZSTE W MYŚLENICACH

W dniu 28 lutego 2019 roku w naszej szkole odbył się szkolny Konkurs Biologiczny  z zakresu genetyki. Wzięło w nim udział 47 uczniów z klas pierwszych technikum. Po godzinnych zmaganiach  testowych wyłoniono  zwycięzców.

I miejsce -     Monika Bolisęga i Małgorzata Burtan ( uczennice kl. 1A )
II miejsce -    Paweł Pieron ( uczeń kl. 1SP)  oraz Marcin Górka ( uczeń kl. 1M )
III miejsce -   Karol Starmach ( uczeń kl. 1A )

Uczniowie biorący udział w konkursie mieli okazję zapoznać się z walorami przyrodniczymi  Ojcowskiego Parku Narodowego podczas szkolnej wycieczki przedmiotowej z biologii. Zajęcia terenowe i warsztatowe pozwoliły uczniom zdobyć praktyczną wiedzę na temat form ochrony przyrody w Polsce.

W wycieczce wzięło udział 26 uczniów – reprezentantów klasy IA, 1F, 1SP, 1M  pod opieką  Agaty Grocholskiej – Malisz oraz ks. Marcina Filara. Wszyscy mieli okazję zwiedzić multimedialne Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego, uczestniczyć w emisji filmu przyrodniczego oraz wziąć udział w zajęciach terenowych pod opieką przewodnika OPN –
pani Alicji  Fisher. Podczas wędrówki szlakami turystycznymi podziwialiśmy przepiękne krajobrazy Doliny Prądnika. Z wzniesienia Jonaszówka  mieliśmy okazję zobaczyć zabytkowe budynki  oraz ruiny zamku w Ojcowie. Kolejnymi punktami naszej wyprawy były: Brama Krakowska oraz Jaskinia Ciemna, w której spotkaliśmy nietoperza – Podkowca małego. Wzbudził on spore zainteresowanie wśród młodzieży. Jadowite pająki to ostatnia atrakcja wycieczki do OPN.
Niestety nie wszystkim przypadły do gustu – zwłaszcza niektórym dziewczętom, a to przecież takie sympatyczne stworzonka!!! :)

Dziękujemy wszystkim uczestnikom  wycieczki do OPN za mile spędzony czas i pogodę ducha!!!
     
Przy okazji życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji !!!
   
P.S. Przypominany,że oprócz Ojcowskiego PN na terenie Małopolski położone są jeszcze: Tatrzański PN, Pieniński PN, Babiogórski PN, Gorczański PN oraz Magurski PN.
A może warto byłoby odwiedzić je podczas tegorocznych wakacji!!!
Życzymy udanych górskich wypraw!!!

ZOBACZ ZDJĘCIA