Magdalena Depta, uczennica klasy 4A, zajęła II miejsce w 25. edycji Konkursu z rachunkowości i finansów organizowanego przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Krakowie dla uczniów szkół średnich z województwa małopolskiego.
Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie szkolnym, który odbył się 07.12.2021 r., wzięło udział 328 uczniów z 20 szkół. Z naszej szkoły było to 19 uczniów z klasy 4A i 4F. Najwyższą ilość punktów uzyskali:
1. Magdalena Depta 4A
2. Monika Bolisęga 4A
3. Karol Maciejczyk 4F

Drugi etap konkursu odbył się 08.02.2022 w formie zdalnej. Wzięło w nim udział 40 uczniów z 14 szkół. Naszą szkołę reprezentowały: Magdalena Depta i Monika Bolisęga. W pierwszej części finału uczniowie rozwiązywali 40 pytań testowych i 4 zadania sytuacyjne. Do drugiej części ustnej awansował jeden uczeń z każdej szkoły. Finaliści odpowiadali na trzy pytania za pośrednictwem platformy MS Teams przed Komisją Konkursową. Ostatecznie Magdalena Depta zajęła II miejsce i wygrała nagrodę pieniężną, voucher na szkolenie organizowane przez Stowarzyszenie Księgowych oraz bezpłatny pierwszy rok studiów dziennych na kierunku Finanse i Rachunkowość w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie.
Dziękuję wszystkim maturzystom za udział w Konkursie, a laureatce gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Opiekun: Agnieszka Makselon-Kurek