W dniach 25-27 września 2023r. klasa 2R oraz zaprzyjaźnieni uczniowie z klas 3M, 2TS, 4TS i 5PH, pod przewodem doświadczonej kadry profesorskiej, uczestniczyła w wycieczce do czeskiej Pragi.
Praga to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast świata. Zewsząd urzekały nas zabytkowe, piękne kamienice, zachwycił Zamek na Hradczanach, który jest niemym świadkiem historii przez duże H. Zwiedziliśmy katedrę św. Wita, pomieszczenia zamkowe wraz z salą tronową, patrzyliśmy na miasto przez okno, przez które dokonano sławnej defenestracji. No… w którym to roku?
Wędrowaliśmy urokliwymi uliczkami Starego i Nowego Miasta, przemierzyliśmy wzdłuż i wszerz najsłynniejszy w Czechach Most Karola, przepłynęliśmy się stateczkiem po rzece Wełtawie. Pogoda dopisała na piątkę. W drodze do Pragi zatrzymaliśmy się na chwilę w Kutnej Horze, pięknym miasteczku z niesamowitymi zabytkami. Są nimi przepiękna i kontrowersyjna Kaplicą Czaszek oraz górujący nad miastem kościół św. Barbary.
Do domu wróciliśmy zmęczeni ale w doskonałych humorach.

Krzysztof Maciejewski

Zobacz galerię