Jak co roku Zespół Szkół Techniczno – Ekonomicznych im. Mikołaja Reja w Myślenicach zorganizował dwa konkursy powiatowe pod patronatem Starosty Powiatowego Józefa Tomala. W tym roku szkolnym konkursy odbyły się po raz 17.
W etapie szkolnym Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego wzięło udział 136 uczniów z 8 szkół ponadpodstawowych powiatu myślenickiego. Do finału przeszło 23 uczniów z najlepszymi wynikami.
W Konkursie Ekologicznym z elementami języka angielskiego wzięło udział 9 dwuosobowych zespołów z 6 szkół ponadpodstawowych powiatu myślenickiego.
Rozdanie nagród odbyło się 14 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach. Jak co roku uczniowie zdobyli nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Myślenicach. Nikt z finalistów nie odszedł z pustymi rękoma. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę rzeczowa lub książkową.
Organizatorami konkursów byli nauczyciele ZSTE w Myślenicach:
– pani Barbara Wincenciak – język angielski
– pani Małgorzata Czop – geografia
– pani Małgorzata Rygiel – Zaworska – geografia
– pan Tomasz Fijał – geografia
– pan Magdalena Matoga – Lenart – język angielski.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się na finale 18 edycji konkursów.