Etap ogólnopolski X Olimpiady Budowlanej organizowany przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

W tym roku po raz pierwszy do etapu trzeciego ogólnopolskiego Olimpiady Budowlanej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu zakwalifikował się uczeń z klasy 4PM – Przemysław Bajak.
W dniu 31 marca 2023 roku uczeń brał udział w trzecim ostatnim etapie konkursu – X Finale Ogólnopolskim we Wrocławiu. Z 73 zakwalifikowanych uczniów Przemek zajął wysokie drugie miejsce z minimalną stratą do zwycięzcy.
Uczeń zdobył nagrody rzeczowe ufundowane przez uczelnię i sponsorów oraz możliwość studiowania na Uczelni częściowo bezpłatnie.
Finaliści rozwiązywali zadanie otwarte problemowe, składające się z dwóch części. Finałowe zadanie było skonstruowane w taki sposób, aby uczestnik w oparciu o posiadaną wiedzę musiał problem rozwiązać i uzasadnić wybór swojego rozwiązania, co niewątpliwie przy rekordowej konkurencji było nie lada wyzwaniem.

Wszystkim uczniom biorącym udział w etapach pierwszego i drugiego stopnia zawodów przeprowadzonych zdalnie- dziękujemy.

Przemkowi serdecznie GRATULUJEMY osiągniętego wyniku !

Jednocześnie mam nadzieję, że w kolejnej przyszłorocznej edycji Olimpiady Budowlanej sukcesów będzie jeszcze więcej.

Elżbieta Gołębiowska