Dnia 31października 2023 roku uczniowie naszej szkoły wraz z katechetkami p. Moniką Wansławowicz i p. Marcjanną Fijał udali się do Centrum Jana Pawła – „Nie lękajcie się”. Z przewodnikiem zwiedzaliśmy Muzeum św. Jana Pawła II, wzbogacając przez to swoją wiedzę o naszym rodaku. Sercem Centrum jest jednak sanktuarium św. Jana Pawła II – ośmiokątna świątynia, w której znajduje się marmurowy ołtarz ze szklaną szkatułą zawierającą relikwie papieża. Mieliśmy okazję podziwiać kaplice Kapłańską, w której znajduje się płyta z grobu Papieża Jana Pawła II z Rzymu oraz kaplicę Św. Kingi. W kościele górnym naszą uwagę zwróciły mozaiki o. Marko Ivana Rupnika SJ oraz splamiona krwią sutanna, w którą Jan Paweł II ubrany był 13 maja 1981 r. podczas zamachu na placu św. Piotra. Bogatsi duchowo, z głową pełną wiedzy i mnóstwem pozytywnych wrażeń wróciliśmy do Myślenic.

Marcjanna Fijał