Szkolenia i kursy podnoszące kwalifikacje

Bezpłatne kursy w Dobczycach

Zespół Szkół
IM.KS.JÓZEFA TISCHNERA
w Dobczycach

w ramach projektu pt. „ Podniesienie kompetencji zawodowych uczniów i nauczycieli poprzez rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych w branży E-Elektryczno-Elektronicznej przy Zespole Szkół w Dobczycach,
ogłasza rekrutacje na bezpłatne kursy dla uczniów i nauczycieli.

Szczegółowe informacje o kursach dostępne w Biurze Projektu (w budynku Warsztatów Szkolnych), oraz na plakatach zawierających informacje o oferowanych przez szkołę kursach.

Zapraszamy do skorzystania z oferty!

 

Pobierz plakat

Zobacz więcej...

Egzamin z transportu drogowego

W dniu 5.06.2019 r. odbył się egzamin certyfikujący z zakresu TRANSPORTU DROGOWEGO, do którego przystąpiła grupa uczniów klasy 1 SP. Kurs wiedzy odbył się dzięki współpracy z Wirtualną Akademią TRANSEDU. Uczniowie musieli zmierzyć się nie tylko z ogromną ilością pytań, ale i z czasem  - na każdą odpowiedź mieli tylko 20 sekund. Dodatkową trudnością było kilka pytań ułożonych w języku angielskim. Większość grupy uzyskała wymagane 75 %.

Do egzaminu uczniowie przygotowywali się od kilku miesięcy pod opieką Pani mgr Agnieszki Nowak.

Uczniowie 1 SP z radością dziękują za możliwość zdobycia certyfikatu oraz czekają na dalsze wyzwania w obszarze spedycji.  

Oliwia Żak, 1 SP

Zobacz więcej...

Kurs Certyfikowany Absolwent HAAS CNC

Z inicjatywy pana Pawła Matejaka, członka zarządu firmy Abplanalp Sp. z o.o., w pierwszym tygodniu ferii zimowych (od 12.02. do 16.02.2018r.),  w  naszej szkole odbył  się kurs przygotowujący uczniów do egzaminu  na „Certyfikowanego Absolwenta HAAS CNC”.

Zobacz więcej...

Zasady montażu okien dachowych Fakro

W maju pod patronatem firmy Fakro z Nowego Sącza grupa uczniów Technikum Budowlanego poznawała zasady montażu okien dachowych. Fakro to lider stolarki dachowej, schodów strychowych, nowoczesnej stolarki pionowej. Wszystkie te elementy mogą być wyposażone w układy elektryczne i elektroniczne stosowane w tzw. inteligentnych domach. Uczniowie ZSTE dwa miesiące temu odwiedzili zakład produkcyjny Fakro zapoznając się z całym procesem produkcji , a w tym miesiącu mogli zapoznać się z poszczególnymi etapami montażu okna uchylno-obrotowego typu FPP-V U3 preSelect.  Szkolenie prowadził nauczyciel praktycznej nauki zawodu Starzec Waldemar.

Zobacz więcej...