W dniu 27 października br. młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach misyjnych w Krakowie na barce „Aquarius”, zorganizowanych przez Siostry Misjonarki św. Piotra Klawera.

Młodzież miała możliwość poznać kulturę i obyczaje panujące w Indiach, gdzie posługuje siostra Priscilla, która opowiadała o tym, jak wyglądało jej życie od małego dziecka, aż do wstąpienie do Zgromadzenia Sióstr Klawerianek oraz posługi misyjnej w Indiach. Prezentację zakończył wspólny śpiew religijnej piosenki w rodowitym języku siostry Priscilli. Następnie siostry zapoznały nas z wystawą etnograficzną z krajów misyjnych opowiadając krótko o historii i znaczeniu konkretnych przedmiotów dla miejscowej ludności. Na zakończenie młodzież miała okazję przymierzyć rodowe stroje pochodzące z Indii i Peru. Udział w warsztatach misyjnych był dla wszystkich ciekawym doświadczeniem, cenną nauką jak również dobrą zabawą.

Kumórek Karolina

Zobacz zdjęcia