25 października nasi uczniowie byli z wizytą na Wydziale Energetyki i Paliw Akademii Górniczo – Hutniczej. Wizyta odbyła się na zaproszenie Pana Marcina Stobińskiego – doktora habilitowanego AGH. Miała na celu zapoznanie uczniów z historią, osiągnięciami naukowymi oraz nowoczesnym zapleczem badawczo- dydaktycznym uczelni. Nasi uczniowie w praktyce poznawali sposoby wytwarzania i magazynowania energii uczestnicząc w zajęciach laboratoryjnych. Uczyli się o nowoczesnych źródłach energii tj. turbiny wiatrowe, panele słoneczne, ogniwa paliwowe wykonując ćwiczenia doświadczalne. Zobaczyli jak rozwija się i gdzie obecnie jest wykorzystywana technologia wodorowa. Zajęcia laboratoryjne prowadzili: prof. Wojciech Zając, prof. Magdalena Dudek oraz Koła Naukowe. Wizyta przebiegła w przyjaznej atmosferze, gdzie prowadzący chętnie dzielili się wiedzą, a nasi uczniowie z pasją rozwijali swoje zainteresowania i mogli poczuć się jak prawdziwi studenci.

Danuta Kurek, Katarzyna Smaroń

Zobacz galerię