W dniu 18 kwietnia 2023 roku uczniowie Samorządu i Szkolnego Klubu „8” uczestniczyli w spotkaniu na temat: „Zostań wolontariuszem! – Igrzyska Europejskie Kraków – Małopolska 2023”. Koordynator P. Gabriela Matlak zachęcała uczniów do udziału w nadchodzących Igrzyskach Europejskich 2023, które są idealną okazją do zdobycia doświadczenia w kwestii wolontariatu. Opowiadała o zadaniach,jakie czekają wolontariuszy i co dzięki niemu mogą osiągnąć w przyszłości. Prezentowała poszczególne działy i etapy wolontariatu : rejestracji, założenia konta, rozmowy rekrutacyjnej oraz korzyści wynikających z udziału w letnich igrzyskach. Każdy z nich miał zapewnione: ubezpieczenie, pakiet startowy, ciekawe szkolenia, możliwość zakwaterowania, wyżywienie, bezpłatną komunikację miejską oraz certyfikat udziału w wolontariacie. Po spotkaniu wielu naszych uczniów podjęło decyzje o dołączeniu do wolontariatu największego wydarzenia sportowego w Europie.

Opiekunowie Samorządu i Szkolnego klubu „8”