18 i 24 października, uczniowie klas pierwszych wraz z katechetami: p. Marcjanną Fijał, ks. Marcinem Filarem i p. Magdaleną Kiszką odwiedzili Wadowice.

Celem naszej wycieczki było przede wszystkim zwiedzanie Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II. Wystawa zajmuje cały budynek kamienicy, w której swoje dzieciństwo spędził Ojciec Święty. Nowoczesny wystrój, multimedialne ekspozycje, różnorodność form przekazu, a nade wszystko osobisty charakter wspomnień, wśród których odnaleźć można zapiski prywatnych wspomnień najbliższych sprawiają, że chciałoby się wrócić tu jeszcze wiele razy. To piękne świadectwo świętości, które wzrusza. Trzeba to zobaczyć!
Nie mogliśmy wrócić do domu bez degustacji tradycyjnej papieskiej kremówki, więc na koniec zawitaliśmy do jednej z wielu tamtejszych cukierni.
W drodze powrotnej ksiądz Marcin przeprowadził quiz z wiedzy na temat życia i pontyfikatu świętego Jana Pawła II. Zaangażowanie w szukanie odpowiedzi sprawiło, że nawet nie spostrzegliśmy, jak szybko wróciliśmy do Myślenic.

Magda Kiszka