Wycieczki

Byliśmy na wycieczce w Wiedniu!

17 grudnia 2016 r. odwiedziliśmy jedną z najpiękniejszych stolic Europy – Wiedeń. Pierwszym punktem  naszej wyprawy było wzgórze Kahlenberg. Podziwialiśmy także najważniejsze historyczne budynki miasta.  Widzieliśmy monumentalną katedrę św. Szczepana i bogate cesarskie pałace Habsburgów.

 

  Wieczorny spacer ulicami starego miasta umilały nam opowieści naszej przewodniczki. Dzięki Pani Walentynie poznaliśmy nie tylko ważne miejsca miasta, ale także wiele ciekawostek z barwnego życia księżniczki Sissi. Spacer śladami austriackiej cesarzowej był magiczny także dzięki świątecznym dekoracjom. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Bożonarodzeniowy jarmark pod wiedeńskim ratuszem. Wśród kramów z pięknymi ozdobami, regionalnymi dekoracjami, mogliśmy delektować się specjałami tego miejsca, np. jadalnymi kasztanami czy owocami w czekoladzie. Po pełnym wrażeń dniu wróciliśmy  do Myślenic. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miłą atmosferę!

Opiekunowie wycieczki