Wydarzenia

NOC GEOGRAFII

Plakat wydarzenia "Noc geografii" - źródło: Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Plakat wydarzenia "Noc geografii" - źródło: Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

SZANOWNI MATURZYŚCI!

Uniwersytet Śląski zaprasza Was na NOC GEOGRAFII w dniu 23 kwietnia w godz. 16.00 – 21.30

Tej nocy wraz z prelegentami odbędziecie podróże dalekie i bliskie do Arktyki, Bytomia czy na … dach sosnowieckiej Żylety – czyi najwyższego budynku akademickiego w Polsce. Będzie mowa o dronach, balonach , radarach, skaningu, GIS-ie, kartografii, dendrochronologii, o badaniu krajobrazu i monitorowaniu pandemii, o tym wszystkim czym dzisiaj zajmują się geografowie.

Udział w wydarzeniu nie wymaga rejestracji. Całość będzie tłumaczona na polski język migowy.

Transmisja z wydarzenia będzie prowadzona na fanpage’u Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ na Facebooku oraz kanale Uniwersytetu Śląskiego na YouTube.

Szczegóły znajdują się:

na stronie wydarzenia Noc Geografii na Facebooku: https://fb.me/e/6O60LAlzB
na stronie Wydziału: https://us.edu.pl/wydzial/wnp/event/noc-geografii/

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ.
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wydarzeniem towarzyszącym Nocy Geografii jest VI Wieczór z geografią przed maturą, który odbędzie się 22 kwietnia br., w godz. 15.15-20.30.

polecamy i zachęcamy
nauczyciele geografii ZSTE