Wydarzenia

ZSTE w Myślenicach dołączył do obchodów Światowego Dnia Ziemi!

Sadzenie drzewa przy ZSTE w Myslenicach Sadzenie drzewa przy ZSTE w Myslenicach

Wprawdzie z pewnym opóźnieniem (okoliczności pandemii, zdalne nauczanie, organizacja egzaminów maturalnych oraz wreszcie niekorzystne warunki pogodowe) udało nam się dołączyć do akcji sadzenia drzewa w najbliższej okolicy.

Po wspólnych ustaleniach, co do gatunku drzewa oraz miejsca jego posadzenia, wyznaczyliśmy dzień 21 maja 2021 roku, godz.11:00 na doniosły moment posadzenia Magnolii denudata przed budynkiem szkoły. Tym samym odpowiedzieliśmy na wyzwanie Samorządu Uczniowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach i wpisaliśmy się na listę szkół, którym ochrona środowiska na naszej planecie Ziemi leży na sercu. W tym wydarzeniu o wymiarze ekologicznym uczestniczyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ZSTE w Myślenicach na czele z przewodniczącą Magdaleną Deptą, Pan Dyrektor – Piotr Pułka oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego – Pani Agata Grocholska – Malisz.

Pomysł sadzenia drzewa bardzo spodobał się naszej społeczności szkolnej i mamy nadzieję, że w kolejnych latach będziemy tę tradycję kontynuować.

Pozdrawiamy Wszystkich Miłośników Przyrody i zatroskanych o ochronę środowiska na naszej planecie z okolicznych szkół i nie tylko!

Samorząd Uczniowski przy ZSTE w Myślenicach

 

DSCN4404

Sadzenie drzewa przy ZSTE w Myslenicach

 

DSCN4408

Sadzenie drzewa przy ZSTE w Myslenicach