Wydarzenia

Zbiórka na rzecz misjonarek

24 - 30 Pażdziernika z okazji rozpoczynającego się niebawem Tygodnia Misyjnego zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i administrację szkoły do wzięcia udziału w ZBIÓRCE na rzecz misjonarek pracujących w Zambii - Afryka:

Zobacz więcej...

TYDZIEŃ MISYJNY

W związku ze zbliżającym się Tygodniem Misyjnym, który rozpocznie się w niedzielę 24 października, w naszej szkole zostaną zorganizowane trzy wydarzenia:

Zobacz więcej...

Dzień Budowlańca – NASZE ŚWIĘTO!!!

Podtrzymując tradycję w dniu 28 września budowlańcy z naszej szkoły świętowali Dzień Budowlańca.
Pan Piotr Pułka – dyrektor szkoły witając uczniów i życząc im powodzenia w konkurencjach otworzył jednocześnie coroczne święto.

Zobacz więcej...

Lekcje z ZUS

22 września w naszej szkole odbyły się „Lekcje z ZUS”. Lekcje te budują świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Kształtują one świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Zobacz więcej...

ZSTE w Myślenicach dołączył do obchodów Światowego Dnia Ziemi!

Wprawdzie z pewnym opóźnieniem (okoliczności pandemii, zdalne nauczanie, organizacja egzaminów maturalnych oraz wreszcie niekorzystne warunki pogodowe) udało nam się dołączyć do akcji sadzenia drzewa w najbliższej okolicy.

Po wspólnych ustaleniach, co do gatunku drzewa oraz miejsca jego posadzenia, wyznaczyliśmy dzień 21 maja 2021 roku, godz.11:00 na doniosły moment posadzenia Magnolii denudata przed budynkiem szkoły. Tym samym odpowiedzieliśmy na wyzwanie Samorządu Uczniowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach i wpisaliśmy się na listę szkół, którym ochrona środowiska na naszej planecie Ziemi leży na sercu. W tym wydarzeniu o wymiarze ekologicznym uczestniczyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ZSTE w Myślenicach na czele z przewodniczącą Magdaleną Deptą, Pan Dyrektor – Piotr Pułka oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego – Pani Agata Grocholska – Malisz.

Pomysł sadzenia drzewa bardzo spodobał się naszej społeczności szkolnej i mamy nadzieję, że w kolejnych latach będziemy tę tradycję kontynuować.

Pozdrawiamy Wszystkich Miłośników Przyrody i zatroskanych o ochronę środowiska na naszej planecie z okolicznych szkół i nie tylko!

Samorząd Uczniowski przy ZSTE w Myślenicach

 

DSCN4404

Sadzenie drzewa przy ZSTE w Myslenicach

 

DSCN4408

Sadzenie drzewa przy ZSTE w Myslenicach

Zobacz więcej...