Uczniowie klasy 3M technikum budowlanego wraz z opiekunami brali udział w Dniu Otwartym Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Powitał ich Dziekan Wydziału prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata. O tym „Dlaczego warto studiować na WIL PK?” opowiedziały Prodziekan dr hab. inż. Agnieszka Leśniak, prof. PK (Budownictwo) oraz Prodziekan dr inż. Aleksandra Faron (Transport). O tym, że studia to nie tylko nauka przekonywał Przewodniczący Wydziałowej Rady Samorządu Studentów Mateusz Dąbrowski. Następnie uczniowie zwiedzili kilka wydziałowych laboratoriów, w tym Laboratorium Materiałów Budowlanych, Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego i Laboratorium Inżynierii Ruchu Kolejowego.
Po oficjalnej części wydarzenia i zwiedzaniu Wydziału uczniowie mogli korzystać z atrakcji przygotowanych przez Samorząd Studentów WIL na Dzień „Lądowca” tj. grilla z kiełbaskami, elektrycznego byka, mini golfa, fotobudki; zobaczyć pokaz dot. przepisów BHP na budowie z kontrolowanym upadkiem manekina z wysokości oraz wziąć udział w przygotowanych przez Koła Naukowe mini konkursach.

Opiekunowie: Elżbieta Gołębiowska
Lucyna Nowak

Galeria