Na zaproszenie Urzędu Skarbowego w Myślenicach uczniowie klasy 3R 15 listopada br. uczestniczyli w zajęciach „poznaj e-US w praktyce”, które odbyły się w budynku Urzędu Skarbowego.

Uczniów przywitała gospodarz spotkania Naczelnik US w Myślenicach Elżbieta Latosiewicz- Prokocka. W swoim wystąpieniu Naczelnik przedstawiła uczniom możliwość udziału w organizowanych w Urzędzie praktykach.

W spotkaniu uczestniczyli również Z-ca Naczelnika US w Myślenicach Tomasz Rojewski oraz Pan Łukasz Jamborski, ekspert Wsparcia Obsługi Klienta z Izby Administracji Skarbowej w Krakowie.

Podczas zajęć młodzież poznała metody elektronicznej komunikacji z Krajową Administracją Skarbową. Uczniowie przećwiczyli umówienie wizyty w urzędzie oraz wysłuchali podstawowych informacji na temat funkcjonalności portalu e-US i Profilu Zaufanego.
Na sali obsługi mogli zobaczyć jak wygląda praca z klientem, jakie stanowiska są przygotowane dla interesantów.

Uczniowie zostali zaproszeni na praktyki szkolne, które realizować będą w marcu 2024r.

Szkolenie prowadzili pracownicy Urzędu: Anna Boryczko oraz Marzena Rapacz

Organizator: Ewelina Gościej