W dniach 19-21.04.2023r. w Warszawie odbył się trzeci –ostatni etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Uczestniczący w nim uczeń z klasy 4M Rafał Kasperek wywalczył Tytuł Finalisty.
Finał konkursu odbył się w auli Politechniki Warszawskiej. Wręczenie nagród i wyróżnień było w ostatnim dniu zawodów 21.04.2023r. w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Współorganizatorami i sponsorami zawodów byli również Zespół Szkół Architektoniczno-Budowlanych i Licealnych oraz Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa.

Nasz Finalista Rafał ma możliwość studiowania na dowolnej w Polsce uczelni technicznej na kierunku Budownictwo lub pokrewnym. Przy rekrutacji na studia wyższe ma maksymalną liczbę punktów i przyjęty będzie w pierwszej kolejności. Warunkiem koniecznym w tym przypadku jest uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym. Poza tym, tytuł Finalisty pozwoli uzyskać stypendium naukowe już od pierwszego roku. Wybrane uczelnie zwalniają też kandydata z opłaty rekrutacyjnej, a niektóre oferują dodatkowo bezpłatnie miejsce w swoich akademikach przez cały rok studiów.

SERDECZNIE GRATULUJEMY RAFAŁOWI
I ŻYCZYMY POWODZENIA NA MATURZE !

Mamy nadzieję, że przykład Rafała zachęci „budowlańców” z naszej szkoły do zdobywania wiedzy i umiejętności w zawodzie i w kolejnych latach finalistów będzie więcej.

Lucyna Nowak, Elżbieta Gołębiowska, Renata Tokarz