Reprezentacja ZSTE zdobyła tytuł vice mistrza Polski w XXIV finale krajowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

W dniach 13 – 14.06.2022 r. w Zespole Szkół Techniczno – Ekonomicznych w Myślenicach odbył się XXIV finał krajowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.
W turnieju wzięło udział 15 trzyosobowych drużyn (45 zawodników) z całego kraju, które do finału dostały się drogą eliminacji wojewódzkich.

Turniej składał się z sześciu konkurencji:
• test ze znajomości przepisów ruchu drogowego,
• test ze skrzyżowań,
• udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej – konkurencja polegała na prawidłowym wykonaniu zadania praktycznego,
• jazda sprawnościowa motorowerem – konkurencja polegała na bezpiecznym i technicznym przejeździe motorowerem po wyznaczonej trasie,
• jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta” – konkurencja polegała na przejechaniu wyznaczonego toru z umieszczoną piłką na unieruchomionym na pojeździe talerzu Stewarta,
• codzienna obsługa pojazdu – konkurencja polegała na odszukaniu dziesięciu usterek w pojeździe w ciągu 5 minut.

Poziom turnieju był bardzo wysoki, a walka o każdy punkt toczyła się do samego końca. Ostatecznie uczniowie ZSTE pokonali 13 drużyn, zajmując drugie miejsce.

Organizatorami turnieju byli: Polski Związek Motorowy, Komenda Główna Policji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, ZO PZM Kraków, Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach, Starostwo Powiatowe w Myślenicach. Gospodarzem turnieju był Zespół Szkół Techniczno – Ekonomicznych w Myślenicach.

Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów ruchu drogowego i wiedzy motoryzacyjnej, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się, jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych, oraz inspirowanie uczniów i nauczycieli do działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym .

W klasyfikacji drużynowej:
• I miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Przyrodniczych w Poznaniu
• II miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Techniczno Ekonomicznych w Myślenicach, w składzie: Kamil Bizoń, Tomasz Bętkowski i Łukasz Żądło. Opiekunami drużyny są: Wojciech Tylko i Sybilla Szpakiewicz.
• Miejsce III zajęła drużyna z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu

W klasyfikacji indywidualnej uczniowie ZSTE w Myślenicach zajęli:
– Tomasz Bętkowski – 3 miejsce
– Kamil Bizoń – 10 miejsce
– Łukasz Żądło – 11 miejsce.

Zawodnicy ZSTE otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, oraz książki o tematyce motoryzacyjnej. Nagrodą dla szkoły był kolejny puchar – za vice mistrzostwo.

Galeria