W dniu 2.10.23r. uczniowie klas: 1RT, 1SP, 1T, 2OY, 3A, 3HS, 3M, 3N wraz z opiekunami: M. Czop, T. Fijałem wyruszyli na wycieczkę w Pieniny.

Celem naszej wędrówki było zdobycie szczytu Wysoka (1052 m. n. p. m.) – najwyższego szczytu Pienin, należącego do Korony Gór Polskich. Pieszą wędrówkę rozpoczęliśmy w Jaworkach. Przeszliśmy przez malowniczy rezerwat przyrody „Wąwóz Homole”, następnie przez polanę pod Wysoką. Końcowy etap szlaku prowadził przez las, po stoku o dość dużym spadku. Ta część trasy była wyczerpująca, jednak widok rozpościerający z punktu widokowego na Wysokiej wynagrodził nam poniesiony trud. Na parking w Jaworkach wróciliśmy przez szczyt Durbaszka.

Wycieczka była bardzo udana i spotkała się z wielkim entuzjazmem uczniów. Cel edukacyjny naszej wyprawy został osiągnięty.

M. Czop, T. Fijał

Zobacz galerię