Wymiana młodzieży

Wymiana młodzieży Lüdenscheid 27.09.-02.10.2018

logo pnwm poziom

W dniach 27.09.-02.10.2018 odwiedziliśmy naszych przyjaciół w Niemczech. Grupa 13 osób młodzieży ZSTE oraz 13 osób młodzieży St.ARG wraz z opiekunami spędziliśmy miło sześć dni. W czasie pobytu w Lüdenscheid młodzież wzajemnie się poznawała, porównywała naukę w szkole, poznawała kulturę, zwyczaje, również historię miasta,  szlifowała język, nie tylko niemiecki, ale także angielski.

Zobacz więcej...

Gościliśmy przyjaciół z Niemiec

W dniach 02.06. do 07.06.2018 gościliśmy naszych przyjaciół z Niemiec. Tym razem nasza młodzież bardzo dopisała i łączną grupą ponad 40 osób spędziliśmy naprawdę udane dni. Zaczęliśmy w sobotę, w godzinach popołudniowych nasi uczestnicy spotkali się w szkole, gdzie przygotowali poczęstunek na powitanie gości z Niemiec. Potem poszło już gładko.

Zobacz więcej...

W gościnie u przyjaciół w Lüdenscheid

W dniach 14 do 19 września gościliśmy u naszych przyjaciół w Lüdenscheid. Mimo złej pogody bardzo dobrze spędziliśmy czas. Uczestniczyliśmy w jubileuszu 30-lecia powstania szkoły. Odwiedziliśmy również park linowy, aquapark oraz park rozrywki Phantasialand. Nawiązaliśmy nowe znajomości, które mamy nadzieję przetrwają lata. Z niecierpliwością czekamy na czerwiec, aby ugościć naszych przyjaciół z Niemiec , równie dobrze jak oni nas.

Natalia Żądło i Kinga Skóra kl 3 f

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wymiany za bardzo udany wyjazd. Rodzicom uczniów biorących udział w wymianie, Dyrekcji oraz Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży za wsparcie finansowe, bez którego realizacja tego projektu byłaby niemożliwa.
Organizatorzy i opiekunowie
Dorota Góralik i Magdalena Nalepa-Irzyk

ZOBACZ ZDJĘCIA

Zobacz więcej...

Wycieczka do Ludenscheid

W dniach od 28 września do 3 października mieliśmy przyjemność odwiedzić naszych niemieckich przyjaciół z miejscowości Ludenscheid. Spędziliśmy z nimi kilka naprawdę niesamowitych oraz pełnych atrakcji dni, które zapamiętamy na długo. Jednak wszystko po kolei :). Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy bardzo wcześnie bo aż o 3 nad ranem w poniedziałek.

Zobacz więcej...

Lüdenscheid 19-25 kwietnia

W dniach 19-25 kwietnia gościliśmy uczniów ze szkoły w Lüdenscheid w ramach wymiany polsko-niemieckiej. Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ przypada na niego dwudziestolecie współpracy ze szkołą w Niemczech. W wymianie brało udział 14 uczniów z Niemiec i 8 uczniów z Polski.

Zobacz więcej...

20 lat przyjaźni Myślenice - Lüdenscheid

W dniach 11.09.-16.09. nasza młodzież wraz z opiekunami i Dyrektorem Szkoły gościła w Lüdenscheid w Niemczech. Był to szczególny wyjazd połączony z jubileuszem 20 lat wymiany młodzieży i 25 lat partnerstwa miast Myślenice - Lüdenscheid. Gospodarze przygotowali wspaniały program, który pozwolił młodzieży szybko się zintegrować.

Zobacz więcej...

Relacja z wycieczki do Lüdenscheid

Klika dni temu wróciliśmy z 5 dniowej wycieczki od naszych przyjaciół z Niemiec. Od 11 do 16 września mieliśmy przyjemność zwiedzić miasto oraz poznać wiele rodzin niemieckich u których byliśmy gośćmi.

Zobacz więcej...

5 dni u przyjaciół z Niemiec

Właśnie wróciliśmy z pięciodniowej wyprawy do naszych przyjaciół Lüdenscheid w Niemczech. Przez 5 dni, od  7 do 11 kwietnia 2014 roku gościliśmy u zaprzyjaźnionych rodzin w Niemczech.

Zobacz więcej...